-
Βιολογικά εντομοκτόνα
-
Βιολογικό φυτοφάρμακο
-
Φυτικά εντομοκτόνα
-
Πιστοκτόνα για καλλιέργειες αραβοσίτου
-
Πιστοκτόνα για καρποφόρα δέντρα
-
Πιστοκτόνα για καλλιέργειες ρυζιού
-
Πιστοκτόνα για καλλιέργειες βαμβακιού
-
Εντόκιστρο Δέντρου Τσαγιού
-
Βιολογικό μυκητοκτόνο
-
Βιολογικό λίπασμα
-
Πήκτωμα δολώματος κατσαρίδων
-
Δολοφόνος εγχώριων παρασίτων
-
Φονικός για τις προνύμφες των κουνουπιών
-
Ζ-9-τριοσένιο
-
Φονικό δόλωμα μυγών
-
Φονικό δόλωμα μυρμηγκιών
-
Οργανικό τσάι
Ελκυστικό για έντομα 90% Z-9-Tricosene TC Musculature Φερομόνες Πλάκα για μύγες
| Τόπος καταγωγής | Κίνα |
|---|---|
| Μάρκα | Unioasis |
| Πιστοποίηση | Pesticide Registration Certificate |
| Αριθμό μοντέλου | 90% TC |
| Ποσότητα παραγγελίας min | 100 κιλά |
| Τιμή | $860 |
| Συσκευασία λεπτομέρειες | Τουλάχιστον 1 κιλό. Κινέζικο πακέτο και υποστήριξη προσαρμόζουν |
| Χρόνος παράδοσης | 7 ημέρες |
| Όροι πληρωμής | Λ/Κ, Τ/Τ, Western Union |
| Δυνατότητα προσφοράς | 50000 kg την εβδομάδα |
| Καταπολέμηση των επιβλαβών οργανισμών | Ατμοσφαιρικές ασθένειες | Ταξινόμηση | Φερομόνη εντόμων |
|---|---|---|---|
| ICAMA REG.NO. | WP20080055 | Διατύπωση | TC |
| Δραστικό Συστατικό | Z-9-τριοσένιο = 90% | Εφαρμογή | Σεξικές φερομόνες για τη θηλυκή μύγα |
| άλλο όνομα | Cis-9- τρικοσένιο, Μουσκαμόνη, (Z)-9- τρικοσένιο, (9Z) - τρικοσένιο-9- ένεο, (9E) - τρικοσένιο-9- έν | Τύπος προμήθειας | Στοκ |
| OEM/ODM | Προσαρμογή υποστήριξης | Λογότυπο | Προσαρμογή υποστήριξης |
| Τρόπος αποστολής | Αέρος θαλάσσης και ξηράς | Διάρκεια ζωής | 2 Χρόνια |
| Επισημαίνω | Εντόμων Z-9-Τρικοσένιο,Δέντρο Ζ-9-Τρικοσένιο,Φερομόνη δόλωμα για το σκουλήκι της πτώσης στρατού |
||
Ελκυστικό Εντόμων Muscalure 90% Z-9-Τρικασένιο TC Φερομόνες Θηλυκών Οικιακών Μυγών Μύγες Muscamone
Το TC muscalure είναι λιπαρή ουσία, με σημείο τήξης <0oC, σημείο ζέσης 378OC, πίεση ατμών 4,7 mPa (27oC), δείκτη διάθλασης n20p1,46 και πυκνότητα 0,807 g/cm3.
Η τοξικότητα αυτού του προϊόντος είναι οξεία διαδερμική LD50>23070 mg/kg σε αρουραίους και οξεία διαδερμική LD50>2025 mg/kg σε κουνέλια. Χρησιμοποιείται κυρίως ως ελκυστικό για διάφορες οικιακές μύγες, μερικές φορές αναμιγνύεται με εντομοκτόνα ως δηλητήρια.
Το Muscalure είναι βιοχημικό ελκυστικό οικιακών μυγών. Χρησιμοποιείται για τη σύνθεση προϊόντων ελέγχου οικιακών μυγών.
Μην το χρησιμοποιείτε απευθείας σε καλλιέργειες ή άλλες περιοχές
![]()
| ΠΡΟΪΟΝ | Muscalure |
| ΣΥΝΩΝΥΜΑ: | Z-9-τρικασένιο |
| ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ICAMA. | WP20080055 |
| ΧΗΜΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ: | CH3(CH2)7CH==CH(CH2)12CH3 |
| ΜΟΡΙΑΚΟ ΒΑΡΟΣ: | 322,6 |
| ΕΜΦΑΝΙΣΗ: | Διαυγές, από λευκό του νερού έως κίτρινο |
| ΟΔΩΡΗ: | Ήπια έως λιπαρή. Αχνά κηρώδες |
| ΔΙΑΛΥΤΟΤΗΤΑ: | Διαλυτό σε υδρογονάνθρακες, αλκοόλες, κετόνες, εστέρες. Αδιάλυτο στο νερό. |
| ΕΙΔΙΚΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΟΥΣ 25°C | 0,807 |
| ΕΥΡΟΣ ΒΡΑΣΜΟΥ: | 174-178°C @0,1 mm |
| ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΛΕΞΗΣ (κλειστός κώνος): | >235°F (113°C) |
| ΑΝΑΛΥΣΗ: | Z-9-τρικασένιο = 90% |
| ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ: | Σεξουαλικές φερομόνες για τη θηλυκή οικιακή μύγα |
| ΑΛΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ: |
Cis-9-τρικασένιο Muscamone (Z)-9-τρικασένιο (9Z)-τρικασένιο-9-ένιο (9E)-τρικασένιο-9-ένιο Z9-τρικασίνη |
1.Το Muscalure προσελκύει παράσιτα όπως μύγες, σκουλήκια κ.λπ.
2.Το Muscalure χρησιμοποιείται ευρέως σε συνδυασμό με εντομοκτόνα για την ενίσχυση της ικανότητας θανάτωσης. Η προτεινόμενη δόση στη σύνθεση είναι 0,05-0,5%.
3.Το Muscalure συγκεντρώνει έντομα για να προσελκύσει τα παράσιτα να συγκεντρωθούν και να τραφούν, και να σκοτώσει τα παράσιτα. Ως σεξουαλικό ελκυστικό αρσενικών και θηλυκών οικιακών μυγών, διαταραχή ζευγαρώματος, μερικές φορές ως δηλητήριο και αναμεμειγμένο με εντομοκτόνα.
Μέθοδοι χρήσης και περίληψη εμπειρίας:
1. Το ελκυστικό είναι διαλυτό σε ν-εξάνιο, διαλυτό σε αιθανόλη, το υγρό μπορεί να προστεθεί απευθείας.
2. Πριν από τη χρήση, θα πρέπει να τοποθετηθεί σε περιβάλλον 50-60 βαθμών για 2-3 ώρες. Μπορεί να γίνει διαυγές μετά την επιστροφή της θερμοκρασίας και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε υδατόλουτρο ή φούρνο.
3. Η σκόνη μπορεί επίσης να προσροφηθεί με λευκό αιθαλόξυλο για να διασφαλιστεί η ομοιομορφία του προϊόντος.
4. Δεν μπορεί να σταλεί απευθείας στην κολλώδη επιφάνεια για μύγες. Πρέπει να αραιωθεί με ν-βουτάνιο και στη συνέχεια να αναμιχθεί στην κόλλα.
5. Το ανώτατο όριο της προστιθέμενης περιεκτικότητας σε δόλωμα θανάτωσης μυγών δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 8 PPM.
6. Η αναλογία βιοελκυστικού προς πυρίτιο ήταν 2:1.
Ανάλογα με τη συγκεκριμένη χρήση, μπορείτε επίσης να προσθέσετε περισσότερο λευκό αιθαλόξυλο, δεν είναι αυστηρά καθορισμένο να είναι αναλογικό.
ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑ
1. Αυτό το προϊόν πρέπει να αποθηκεύεται σε δροσερό και αεριζόμενο χώρο για να αποφεύγεται η υψηλή θερμοκρασία και η έντονη ηλιοφάνεια.
2. Κρατήστε μακριά από τρόφιμα, ποτά και ζωοτροφές.
3. Κρατήστε κλειδωμένο εκτός της εμβέλειας των παιδιών.
Κατά τη χρήση αυτού του προϊόντος, φορέστε προστατευτικό ρουχισμό και γάντια, μάσκες για να αποφύγετε την εισπνοή υγρού φαρμάκου, μην τρώτε ή πίνετε κατά τη διάρκεια της πόσης. Μετά την εφαρμογή, πλύνετε τα χέρια και το πρόσωπο και καθαρίστε το δέρμα των εκτεθειμένων μερών εγκαίρως, είναι ευαίσθητο σε μεταξοσκώληκες και αποφύγετε τη χρήση γύρω από περιοχές μεταξοσκωλήκων και μουριών. Απαγορεύεται σε έγκυες, θηλάζουσες και αλλεργικές γυναίκες. Συμβουλευτείτε γιατρό εάν υπάρχουν ανεπιθύμητες αντιδράσεις κατά τη χρήση.

